logo shcc

Liity2020Liity loppuvuoden 2020 aikana Suomen Highland Cattle Club ry:n jäseneksi niin vuosi 2021 on jäsenmaksuton!

Jos olet harkinnut yhdistykseen liittymistä, nyt olisi juuri hyvä aika!
Yhdistykseen liitytään maksamalla liittymis- ja jäsenmaksu yhdistyksen tilille omilla tiedoillanne.

Ohjeet liittymiseen löytyvät täältä: https://www.highlandcattle.fi/yhdistys/jaesensivut

Suomen Highland Cattle Club ry on aktiivinen rotuyhdistys, jonka tarkoituksena on tehdä tunnetuksi highland cattle -rotua, Skotlannin ylämaankarjaa, edistää ja tukea kasvatustoimintaa Suomessa sekä toimia kasvattajien valtakunnallisena yhdyssiteenä. Jäsenenä pääset yhdistyksen yksityisiin keskusteluryhmiin, mukaan tapahtumiin ja koulutuksiin, saat kasvattajayhteisön tuen ja avun, jäsenkirjeitä ja Vuosikirjoja sekä paljon tietoa ja innostusta rodun pariin.

Tervetuloa joukkoon!

Ylös